• Sekretariát - školské prázdniny

  Sekretariát - školské prázdniny

  Milí rodičia a žiaci školy,

  počas školských prázdnin bude sekretariát na škole z dôvodu čerpania dovolenky zatvorený do 12.8.2019.

  Pekné prázdniny 😊

 • Stanovisko k incidentu vo vlaku pri návrate zo školského výletu

  Stanovisko k incidentu vo vlaku pri návrate zo školského výletu

  Určite už väčšina z vás čítala o incidente, ktorý sa stal vo vlaku jednej našej skupine detí pri návrate zo školského výletu dňa 24.6.2019. Je nám skutočne ľúto, koľko zavádzaní a poloprávd bolo napísaných. To nás prinútilo, aby sme upresnili zopár informácií, pretože v tomto prípade nám bolo skutočne informačne poškodené.

  Dovoľte teda zareagovať na body, o ktorých ste sa mohli dočítať.  

  Po prvé: Zarážajúce je, že o našej skupine nikto nevedel. ŽSSK najprv tvrdila, že sme neohlásená skupina a snažila sa hodiť vinu na nás. Po predložení dôkazov priznala, že komunikácia zlyhala u nej. Jej pracovníci to nenahlásili z pobočky, kde sme to vybavili, na kontaktné centrum. Pán hovorca, keď to zistil, sa ospravedlnil len nám, v novinových článkoch to už nespomenul (ospravedlnenie – zssk.png)

  Po druhé: To nešťastie sa stalo okolo deviatej. Ako je možné, že keď sme nastúpili do vlaku 12:28 hod, nikto o výluke nebol informovaný? Ani vlakvedúca o tom nemala vedomosť. Nemal ju informovať dispečer o danej situácii?

  Po tretie: ŽSSK píše, že špeciálne pre nás sa autobus otáčal. Špeciálne? Veď o nás nikto nevedel! Riešilo sa to spontánne, keď šofér autobusu zistil, že vo vlaku je viac ľudí, ako sa zmestilo do 2 autobusov.

  Po štvrté: Dôrazne sa ohradzujeme voči tomu, že učitelia sa dohodli s vlakvedúcou, že nastúpime do vlaku. Ukázala nám, kam máme nastúpiť. My učiteľky sme išli posledné, lebo sme chceli skontrolovať, či všetci žiaci bez problémov nastúpia. Ani by nám vo sne nenapadlo, kam nás pošlú. Keď sme všetci nastúpili a postupne sme si uvedomili (pretože sme boli na konci), kde sme, vlak sa už medzičasom pohol, pretože naša skupina dorazila autobusom posledná a vlak čakal na nás. Na naše prekvapenie nás informovali, že to budú len dve zastávky (cca 15 minút) a tam prestúpime do nášho pôvodného vlaku. Keď sa tak nestalo a bolo nám oznámené, že takto máme cestovať až do Bratislavy, tak sme vystúpili. Viete, je nám smutno, ako mnohí reagujú, že prečo sme tam nastúpili! Napadlo by vám, že vás pošlú do priestoru na bicykle?

  ŽSSK sľúbila deťom kompenzáciu. Lepšie by bolo jednoducho priznať chybu. Naše deti sa nás po prečítaní mnohých komentárov pýtali,  prečo o nich následne  píšu ako o rozmaznaných deťoch, ktoré nič nezvládnu. Keby ste ich videli, ako držali spolu, poskytovali si navzájom vodu a podporovali sa, boli by ste prekvapení! My sme na ne hrdé!

  Zarážajúce je, že my sa musíme brániť a dokazovať našu nevinu. Nie je naším cieľom viesť mediálnu vojnu, ale chceme, aby daná situácia bola pravdivo prezentovaná.

 • Rozlúčková 9.A

  Rozlúčková 9.A

  Posledný júnový týždeň  sme sa rozlúčili s našou základnou školou. Pozvanie na našu rozlúčkovú slávnosť prijali terajší i bývalí učitelia našej školy. Pre pozvaných hostí sme si pripravili krátky kultúrny program, poďakovali všetkým učiteľom i vedeniu školy za ich prácu a podporu počas deviatich rokov štúdia na tejto škole. Úsmev, dobrá nálada, spoločný spev i tanec hovoril za všetko. ĎAKUJEME za slová povzbudenia, spoločný čas a za to, že sme mohli časť svojho života prežiť práve na tejto škole. 

  Trieda 9.A

 • Kľúč od pevnosti – Stará Ľubovňa 2019

  Kľúč od pevnosti – Stará Ľubovňa 2019

  V dňoch 6. – 9.6.2019 sa naša škola v zastúpení študentov Andrea Holíková, Sofia Kotrasová, Adam Majo a Richard Szigeti zúčastnili celoslovenskej súťaže „Kľúč od pevnosti“, ktorá sa každý rok koná v meste Stará Ľubovňa. Väčšina súťaží je realizovaná na ľubovnianskom hrade. Tento rok sme obsadili 7. miesto z 13. zúčastnených tímov. Treba však dodať, že niektoré súťažné disciplíny boli o veľkom šťastí a nám tento rok vôbec neprialo. Hoci sa nám podarilo ukončiť všetky disciplíny medzi prvými na lepšie umiestnenie to aj tak nestačilo.

 • Fest 2019

  Fest 2019
 • Ovocné kytice

  Ovocné kytice

  V utorok 18. júna deti z triedy 3.B počas hodiny Výtvarnej výchovy a Pracovného vyučovania tvorili ovocné kytice. Pracovali v skupinách a aranžovali čerstvé ovocie do originálnych tvarov. 

  Hotové výtvory boli nie len krásne, ale aj veľmi chutné. MŇAM

 • Skrátené vyučovanie

  Skrátené vyučovanie

  Vážení rodičia,

  V dňoch 20. a 21. 6. 2019 bude vyučovanie na II. stupni ZŠ a gymnáziu z organizačných dôvodov skrátené na 0. – 4. vyuč. hodinu.

  Dňa 25. 6. 2019 budú mať všetci žiaci II. stupňa ZŠ a gymnázia nástup do školy na 9:00 hod.

  Ďakujeme za pochopenie.

  Vedenie SŠDLS

 • Lasalliánsky fest 2019

  Lasalliánsky fest 2019

  Tešíme sa na vás...

 • Návšteva z Francúzska

  Návšteva z Francúzska

  Podobne ako po minulé roky, tak aj tento, k nám prišli hostia z Francúzska na výmenný pobyt. Deväť žiakov a dvaja sprevádzajúci učitelia z družobnej školy Saint-Famille zo Saint – Étienne.

  Prileteli v pondelok 28.5. v podvečer. Privítali sme ich pred školou a potom sme ich rozdelili do rodín. V utorok sme si poobede urobili prehliadku Bratislavy.

  V stredu sme cestovali vlakom do Vrútok a odtiaľ pod Strečno. Tam už na nás čakala skupinka pltníkov, s ktorými sme sa plavili na pltiach po Váhu, aj keď bola trochu zvýšená hladina. Navštívili sme aj historický hrad Strečno .

  Štvrtok vyzeral daždivo, no vo Viedni nepršalo. Keďže bol prikázaný sviatok, tak sme sa  zúčastnili na sv. omši. Prezreli sme si historické centrum a navštívili sme aj zámocký komplex Schonbrunn. Okrem toho sme si prešli záhrady s ružami , ktoré boli celé rozkvitnuté. V piatok sme mali turistiku na Kolibu a vyskúšali sme aj bobovú dráhu.

  V pondelok nám francúzske dievčatá  na hodine porozprávali o svojom meste Saint-Étienne a o ich škole, Les Chartreux.  Potom sme navštívili chránenú dielňu Majoliky v Pezinku.

  Ďakujeme učiteľom br. Matejovi, p. uč. Štefanovičovej za sprievod a udržiavanie tejto peknej tradície, ale i každému, kto sa nejakým spôsobom zapojil do programu.

 • 7.A v galérii

  7.A v galérii

  7.A navštívila galériu -  ľudovej umeleckej tvorby.

  Mgr. Tejbusová

 • Púť detí do Marianky

  Púť detí do Marianky

  25.5.2019 sme putovali so žiakmi našej školy do Marianky. Téma tohtoročnej celodiecéznej detskej púte bola: Služobnica Pána. Podľa vzoru Panny Márie sme sa snažili slúžiť blížnym napr. úlohou poniesť batoh druhého na určitý čas. Priniesli sme aj trvanlivé potraviny pre chudobných ľudí ako obetný dar. Ochotne sme sa podelili o naše jedlo. Počas putovania sme sa pomodlili ruženec. Jedna z ťažkých úloh bola ísť úplne ticho 10 minút. Naše šikovné detičky všetky úlohy zvládli. V Marianke sme sa v bazilike pomodlili modlitbu pútnika. Na obed sme sa občerstvili jedlom, ktoré pre nás prichystali a zúčastnili sme sa zaujímavých katechéz. Vrcholom púte bola sv. omša s pánom arcibiskupom Stanislavom Zvolenským.

  Prežili sme krásny milostivý čas a tešíme sa o rok zas. :)

  Mgr. Judita Klubníková  

 • 3.B v TV Lux

  3.B v TV Lux

  3.B v TV Lux, modlitba ruženca.

  Mgr.Tejbusová

 • #300lasalle - Viedeň

  #300lasalle - Viedeň

  15. mája sme boli s p. uč. Divokovou a br. Petrom na sv. omši vo Viedni pri príležitosti 300. výročia smrti Jána de La Salle. Cestovali sme vlakom z Petržalky a v Rakúsku sme pešo prešli do Dómu sv. Štefana. Br. Peter nám urobil zaujímavú prehliadku mesta.
  Keď sme prišli do katedrály, bolo tam už veľa ľudí. Dostali sme sa k vyhradeným miestam a onedlho začala sv. omša, ktorej súčasťou bol slávnostný vstup a krátky popis života Jána de La Salle.
  Po omši sme mali veľmi dobrý obed. Keďže už pršalo, na stanicu sme išli metrom.
  Boli sme radi, že sme sa mohli zúčastniť na tejto významnej udalosti.

  Fotoalbum: http://orden.dls21.at/aktuell/pressebilder-300-jahr-feier

 • Otvorená hodina s anglickým lektorom

  Otvorená hodina s anglickým lektorom

  Utorok - 28. máj:  Otvorená hodina s anglickým lektorom Larrym v 1.B.

  Bola to opakovacia hodina matematiky, na ktorú sa prišli pozrieť aj rodičia detí z 1.B.

 • Letný tábor v Poprade

  Letný tábor v Poprade

  Milí žiaci a študenti! 

  Počas letných prázdnin ako každý rok pripravujeme letný tábor v Poprade.

  Tábor sa uskutoční od 14.07.2019 do 20.07.2017.

  Zúčastniť sa ho môžu všetci  od najmladších po najstarších.

  V čase pobytu plánujeme vychádzky do hôr, AquaCity Poprad a návštevu Slovenského Raja.

  Celková suma za tábor je 95 Eur. V cene je zarátané ubytovanie, cestovné SAD, vstupy a strava.

  Prihlášku a viac informácií môžeš získať u br. Mateja.

 • Pápež František prijal školských bratov, ktorí slávia svoj jubilejný rok

  Pápež František prijal školských bratov, ktorí slávia svoj jubilejný rok

  Inštitút školských bratov slávi jubilejný rok 300. výročia smrti svojho zakladateľa, sv. Jána Krstiteľa de La Salle. Pri tejto príležitosti prijal členov rehole vo štvrtok 16. mája vo Vatikáne pápež František. Vo svojich slovách povzbudenia poukázal na niekoľko trvalých inšpirácií ich zakladateľa najmä v oblasti školstva a v evanjelizačnom poslaní Cirkvi.

  https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20190516034

 • Beseda so záchranárom

  Beseda so záchranárom

  Vo štvrtok 16.mája popoludní sa v triede 3.B zhromaždili žiaci 3. a 4.ročníkov ZŠ, aby si vypočuli zaujímavé rozprávanie o práci záchranárov.

  Súčasťou besedy bola aj názorná ukážka masáže srdca, ktorú si deti mohli vyskúšať na figuríne.

 • Ústne maturitné skúšky a riaditeľské voľno pre gymnázium

  Od pondelka 27.mája 2019 do utorka 28.mája 2019 sa na našej škole uskutoční ústne maturitné skúšky. Naši maturanti budú maturovať celkovo z jedenástich maturitných predmetov. Z tohto dôvodu majú ostatní žiaci nášho gymnázia v pondelok a utorok riaditeľské voľno.

 • Zápis do prímy

  Zápis do prímy

  Vážení rodičia,

  zápis prijatých uchádzačov na štúdium na strednej škole sa uskutoční dňa

  23.5.2019 (štvrtok)

  od 7.30 – 9.00 hod. a poobede od 15.00 – 16.30 hod.

  v kancelárii riaditeľa školy. Neúčasť na zápise na štúdium na strednej škole sa považuje za nezáujem o štúdium zo strany uchádzača.

 • Výsledky prijímacích skúšok do Primy 2019/2020

strana:

Novinky

Kontakt

 • Spojená škola de La Salle, Čachtická 14, 831 06 Bratislava
  Čachtická 14, 831 06 Bratislava
 • 02/44881705

Fotogaléria